Canlı ama bir o kadar da yumuşak bir renk olan Canlı Mercan 2019 yılının rengi oldu. Global renk otoritesi Pantone Color Institute 20 yıldır Aralık ayında bir sonraki senenin trend rengini açıklayarak dekorasyondan modaya, mücevherden tasarıma pek çok alana yön vermeye devam ediyor.

Bu rengin anlamını ifade eden şeyler ise oldukça ilgi çekici: Living Coral… Genellikle olumsuz bir atmosfere sahip olan bir sosyal medya ortamında insanların ihtiyaç duyduğu destek, bakım ve sevgiyi ifade ediyor.

Sosyal medyanın hayatımız üzerindeki etkisinin de bir yansıması olarak görülen Kırmızı Mercan – Living Coral, dijital dünyanın ve sosyal medyanın yeni dünya düzeninde ne kadar etkili olduğunun da bir göstergesi…

Optimist bir renk olarak görülen canlı mercanı 2019’da modadan dekorasyona hayatımızın pek çok alanında görmeye başladık.

Dekorasyon & Mimari

İnsana canlılık kazandıran bu renk, özellikle ev dekorasyonun vazgeçilmezi olarak öne çıkıyor. Mercan ve resiflerin muhteşem tonlarını yaşam alanlarınıza rahatlıkla uygulayabilrsiniz.

Moda Dünyası


Hoş ve canlı bir renk olan Living Coral, hemen benimseyeceğiniz tatlı bir yaz rengi. Birçok markanın yeni koleksiyonlarında farklı tonlarının görüldüğü mercan rengi, diğer turuncu tonlarının yanında 2019 için oldukça iddialı geliyor.

Gastronomi

Pantone, 2019 yılının rengini seçerek gastronomi dünyasında da kullanılacak olan en trend rengi belirlemiş oldu. Yemek sunumlarını ekstra güzel hale getirecek olan Kırmızı Mercan, özellikle pasta, capcake ve makaronları süsleyor.

Kozmetik Dünyası

“Living Coral” makyaj malzemelerinde de oldukça kullanılan ve ciltte çok hoş duran bir renk. Özellikle ruj, allık ve farda kullanabileceğiniz bu renk bronz tene çok yakışıyor. Ayrıca doğal tonlarda makyaj yapmayı sevenlerin de bir numarası olacak.

Dileriz bu mutluluk aşılayan renk, tüm yıl boyunca herkese mutluluk getirir!