Kusursuz bir ev dekorasyonu için malzeme seçimi oldukça önemlidir ve organik malzeme seçimi söz konusu olduğunda, ahşap favori malzemedir. Fakat bu yıl ahşap en doğal haliyle; işlem görmemiş, boyasız ve ham ahşap olarak karşımıza çıkıyor. Ahşap-metal birlikte kullanılarak tasarlanan geometrik desenli ev eşyaları bu yılda da yaşam alanlarımızda merkezi bir yere sahip oluyor.

Doğaya dönüşü simgeleyen ahşabın ve metalin uyumu ile kapalı alanlarda bütünüyle doğallığı simgeleyen dekorasyonlar yapabilirsiniz. Ev modasında özgürlüğün öne çıktığı, sizin de dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz bu sezonun trendi ahşap-metal modasına uygun dekorasyon alternatiflerini sizin için inceledik.

Ahşap-Metal Mobilyalar

Detaylarda kullanılan parlak metaller mobilyaya lüks, gösterişli ve asil bir hava katarken her kesimden insanın beğenisini kazanarak bu yılın trendleri arasına girdi. Metal ayaklı masalar, metal ayaklı konsollar, metal ayaklı sandalyeler veya metal kulp detayları artık sıradan hale geldi. Koltuk ve kanepelerde metal detaylarını ustalıkla yerleştiren tasarımcılar halı kenarlarına da metal detayı eklemeyi ihmal etmediler. Böylelikle ahşap-metal detayları olan mobilyalar 2019 yılında şıklığın, zerafetin bir simgesi olmayı başardılar.