Yaşam alanlarınızın en konforlu, estetik ve kullanımı açısından pratik detaylarından olan laminat parkeler doğal görünümlü, uzun ömürlü ve uygun fiyatlarıyla birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Parkelerinizi ilk günkü görünümüyle kullanmak içinse, sık sık temizlemeniz, doğal ve doğru ürünler yardımıyla bakımını gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ahşap oranları oldukça yüksek olan laminat parkelerinizi temizlerken kullanabileceğiniz püf noktalarını sizin için sıraladık:

1) Bingo Ahşap Yüzey Temizleyici kullanın.

Bingo Ahşap Yüzey Temizleyici laminat parkeler için ideal bir temizlik maddesidir. Tozlanmayı geciktirici etkisiyle ahşabınıza bakım yapar.

Bingo Ahşap Yüzey Temizleyicisi’nden biraz temizlik kovanıza katın ve parlatmaya başlayın.

2) Standart zemin fırçalarından vazgeçin.

Herkesin kullandığı ve zemine zarar veren fırçalarınızı laminat parkeleri temizlerken kullanmayın. Parkelerinizi temizlerken sert mopları ve fırça kıllı yüzey temizleyicilerini kullanmak yerine kılları yumuşak olan fırçaları ve ıslak olmayan toz paspaslarla temizliğinizi yapın.

3)Kurulama işlemini es geçmeyin!

Temizlik ve parlatma işleminin ardından ya da laminat parkenize sıvı döküldüğünde hemen müdahale etmelisiniz aksi takdirde parkenizde kabarmalar olacaktır.

4) Mutlaka bir temizleme rutini belirlemelisiniz!

Parkenizin ilk günkü kadar parlak kalmasını istiyorsanız; çizilmelerden, şişmelerden ve yıpranmalardan korumalısınız. 

BONUS: Blue Angel’ın ne olduğunu biliyor musunuz?

Blue Angel Sertifikası veya amblemi, laminat parke ürünlerinin sağlığa zararlı olabilecek herhangi bir kimyasal madde içermediğini belirten bir sertifikadır. Yani Artfloor ya da Floorpan Laminat Parkeleri insan sağlığına zararlı olmayan malzemelerden üretilmiştir.