Pantone Renk Enstitüsü 2020’de öne çıkacak rengi geçtiğimiz hafta belirledi. Pantone, 2020 senesinin rengini güven, yakınlık ve bağ kurmaya karşı özlemi temsil eden bir ton olan Klasik Mavi (Classic Blue) olarak açıkladı.

2010’lu yılların sonuna geldiğimiz bu günlerde pek çok yerde 2020’nin ve hatta sonraki 10 yılın trendlerinin açıklandığını görüyoruz. Pantone Renk Enstitüsü de her yılın sonunda açıklanan ve bir gelenek haline gelen “yılın rengi” ile ilgili açıklamasını yaptı.

Kurumun yönetici müdürü Leatice Eiseman rengi açıklarken şunları söyledi: “Geniş ve sonsuz akşam gökyüzünün sınırsız mavisini andıran Pantone 19-4052 Classic Blue, düşüncemizi genişletmek için bariz olanın ötesine bakmamızı teşvik edip, daha derinden düşünmemizi, bakış açımızı artırmamızı ve iletişim akışını açmamızı sağlıyor.”

Dekorasyon & Mimari

Gökyüzü ve deniz gibi sonsuz güzelliklerin rengi olan Klasik Mavi, 2020’de dekorasyonların vazgeçilmez rengi olmaya hazırlanıyor.

Sakinleştirici bir etki taşıyan klasik maviyi, yaşam alanlarınıza serinletici, konsantrasyon artırıcı veya uyarıcı bir etki katmak için uygulayabilirsiniz.

Siz de bu etkileri evinizde hissetmek isterseniz, mavi renkte dekorasyon objeleriyle evinizi renklendirebilir ya da daha dramatik bir değişiklik yapmak için bu rengi mobilyalarınızda veya duvar kağıdınızda kullanmayı tercih edebilirsiniz.