Eski ile yeni olanın birlikte kullanıldığı ‘’Retro Modern’’ dekorasyon; dekore ettiği alanlarda şıklık vaad ederken etkileyici bir stil de sunuyor.

Çoğunlukla ceviz ağacı gibi rüstik ürünlerin yer verildiği retro stil geometrik desenlerin farkıyla ortaya çıkan modern dekorasyonu birlikte kullanmak mümkündür.

Geçmişin günümüze taşındığı bu stil ile dekorasyonlarda oldukça etkileyici bir tarz yakalanmaktadır.

Örneğin; ayakları cevizden yapılmış kadife kumaşlı şık ve modern bir koltuk takımı ve yine cevizden yapılmış bir sehpa; hem retro stile seslenirken beri yandan modern tarzın izlerini içinde barındırır.

Retro tarzın sade ve şık mobilyaları ile modern stilin esintilerini taşıyan dekoratif aksesuarları birlikte kullanabilir ve dekorasyonu çok daha zengin şekilde tamamlayabilirsiniz. Aynı anda hem modern tarza hitap eden hem de retro tarzın canlılığını dışavuran canlı renklerden de faydalanabilirsiniz. Kontrast renkleri birlikte kullanma imkanı tanıyan retro tarzı, modern dekorasyon ile bir araya getirmek mümkündür.

Modern tarzın mat renklerinden biri olan gri ile; retro tarzın parlak öğelerinden turuncu ve sarıyı birlikte kullanarak dekorasyonunuza ayrı bir enerji kazandırabilirsiniz. Dekorasyonlarda retro stilini yansıtmanın en güzel yollarından biri de renk kullanımlarıdır.

Floorpan Fix – Lodos

Mat ve parlak renkleri birlikte kullanabileceğiniz gibi dar skaladaki renkleri ve canlı renkleri de beraber kullanmanız mümkündür.

Mesela yan sehpa tercihinizde ahşabın da izlerini taşıyan renkli sehpa modellerinden yana kullanmanız hem retro tarzı kullanım alanınıza yansıtırken hem de modern tarzın izlerini de yansıtacaktır. Modern stil ile harmanlanmış retro tarzını ev mobilyalarında da kullanabilirsiniz.

Modern kumaşa sahip ahşap ayaklı konforlu ve rahat mobilyalar hem retro tarzını hem de modern tarzı yansıtmaktadır.

Açık ya da koyu sade renklerde tercih edebileceğiniz bu mobilyaları desenli ya da farklı renklerdeki kırlentler veya koltuk şalı gibi koltuk aksesuarları ile de zenginleştirebilirsiniz. Retro ve modern tarzın ortak yansıması olarak kabul edilen minimalist geometrik tasarımlara da dekorasyonlarınızda yer verebilirsiniz. Örneğin bu iki tarz için de ideal olan desenli ve canlı kilimleri geometrik desendeki modelleri ile tercih edebilirsiniz.

Örnekleri çok daha fazla artırabiliriz ama anahtar mesele, retronun rüstik yapısıyla modernin çizgisi bir dekorasyonda toplandığı zaman hayatın post modern çizgisini yakalayabilirsiniz.