Evlerimizde artık daha çok vakit geçiriyoruz, son günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz kavramlar; huzur, güven, sıcaklık ve samimiyet… Bu yüzden yaşam alanımızda bu duyguları hissetmenizi sağlayacak alanlar yaratmak çok önemli. Son dönemlerdeki iç dekorasyon seçimlerinde yerini alan rahatlık olgusu, sıcak ve samimi ev ortamlarının önünü açıyor. Sıcak yün çoraplar, çeşitli mumlar, yağmurlu bir günde battaniyenin altında içilen kahve…

Evinizde Cozy Bir Atmosfer Yaratın!

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya kavramı olan cozy, bulunduğunuz ortamı nasıl daha huzurlu, sıcak ve rahat bir atmosfere büründürebileceğinizi anlatan bir kelime. Örneğin parlak beyaz lambalar yerine, loş sarı ışıklar tercih ederek ev ortamınızı cozy bir hale getirebilirsiniz. Doğal ışıktan çok daha fazla yararlanarak; mumlar, köşe lambaları ve hatta led ışık aydınlatmalarıyla sıcak bir atmosfere kavuşabilirsiniz. Üstelik battaniye, pike ve şallarınızla bu ortamı iyice huzurlu kılabilirsiniz.

Evden Çıkmadığınıza Değecek Yaşam Alanları

Dikkat dağınıklığını en aza indirecek, yalın yaşam ve rahatlığın ön plana çıktığı cozy oturma ve yaşam alanlarına ne dersiniz? Mobilyalarınızda ve dekorasyonda pastel tonları tercih edip, bu tonları çeşitli bitkiler ile tamamlarsanız evden çıkmadığınıza değecek bir cozy home atmosferine rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Mumlar, yemyeşil bitkiler, minik biblo ve heykeller ile süsleyeceğiniz yaşam alanlarınızdan büyük keyif alabilirsiniz. 

Sıcaklığın ve rahatlığın en fazla önem taşıdığı alanlardan biri de yatak odası. Her yeni güne gözlerinizi açtığınız ilk yer olmalarından dolayı cozy home atmosferine kavuşmaları büyük önem taşımaktadır. Yatak odaları enerjimizi yükselten, bize kendimizi pozitif ve rahat hissettiren bir atmosfere sahip olmalı. Pastel tonlarda tercih edeceğiniz duvar renkleri; renkleri ve dokusu ile sıcacık bir atmosfer yaratacak yatak örtüleri, halı ya da kilimler ile bu cozy ortamı yaratabilirsiniz. Yatağınızın üstünü rahat etmenizi sağlayacak yastık ve battaniyeler ile daha konforlu hale getirebilirsiniz.