Pandeminin 1. yılını geride bıraktığı evlerimizde kalmaktan oldukça sıkıldığımız bu dönemde dekorasyonda optimist unsurlar kullanarak üzerimizdeki bu yorgunluğu atabilir, baharın tazeliğiyle birlikte günlerimizi daha huzurlu ve mutlu geçirebiliriz.

Peki nedir bu Optimist Dekorasyon?

Optimist dekorasyonu; açık renkleri, desenleri, doğal unsurları kullanarak evlerin enerjisini yükseltmek ve canlılık katmak olarak tanımlayabiliriz. Sadece bir kutu boyayla ya da bir canlı çiçekle yapabileceğimiz bu değişiklikler evlerimizdeki genel yaşam enerjisini artıracaktır.

Renklerden başlarsak; evinizde yer alan dominant renklerin sayısını ve kontrastını artırmak, ayrıca bu renklerin ilkbaharın tonlarından seçmek büyük bir değişim yaratacaktır. Eğer badana boya işine girişemem diyorsanız,

Tek renk tabloları ve sanat eserlerini kullanabilirsin.

Renkleri takiben geometrik unsurlarla da evinize iyimser bir hava katabilirsiniz.

Duvar kağıtlarında kalabalık desenler ve geometrik şekiller seçebilir, bu duvar kağıtlarını evinizdeki sadece bir duvara uygulayarak çeşitlilik yaratabilirsiniz.

Evinizde olumlu bir atmosfer yaratacak en doğal dekorasyon ürünü elbette bitkilerdir. Bitkilerle ilgilenmeyi seviyorsanız saksılarda dikkat çekici dekorasyon tercihleri yapabilirsiniz. Bu noktada elbette bitiklerin yeteri kadar gün ışığından faydalandığından emin olmalısınız ki sessiz ev arkadaşlarınız sağlıklı şekilde yaşayabilsinler…

Tüm bunlardan çok daha hızlı ve kolay bir şekilde evinizdeki kokuyu değiştirerek iyimser rüzgarlar estirebilirsiniz… Özellikle tütsüler ve doğan kokular evinizde bir anda iyimser bir hava yaratabilir.

Son olarak optimist dekorasyonu mobilyalarınıza uyarlayabileceğiniz bir önerimiz var. Yüksek parmak izi dayanımına ve üstün yüzey kalitesine sahip UV akrilik laklı MATTPLUS panellerimizin sakin mat yüzeyleri ile yaşam alanlarınızı yalınlaştırabilir; ruhunuzu dinlendiren renk seçenekleriyle kendinize huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.

Pandeminin bir süre daha devam edeceğini düşünürsek, önümüzde evlerimizde geçireceğimiz yeni günler bizi bekliyor. O halde artık evlerimizin biraz daha iyimser olmasının vakti geldi.

Kastamonu Entegre Mattplus interaktif kataloğumuza buradan ulaşabilirsiniz.